Öt Nietzsche idézet, ami segít megérteni a Bitcoint

Friedrich Wilhelm Nietzsche a 19. század talán legismertebb német filozófusa volt. Első pillantásra meglepőnek tűnhet, de tovább olvasva látni fogjuk, hogy Friedrich Nietzsche filozófiája nagyon közel áll ahhoz, amivel a Bitcoin-forradalom a kezdetek óta szembesülni kényszerül.

Íme öt híres idézet Friedrich Nietzschétől, amelyek a Bitcoinhoz és annak egyedülálló monetáris forradalmához kapcsolódnak.

“Ami nem öl meg minket, az megerősít.”

Satoshi Nakamoto 2008-ban alkotta meg a Bitcoint, hivatalosan pedig 2009. január 3-án indította el a Bitcoin hálózatot. Azóta a Bitcoin és mindenekelőtt az ökoszisztémája rengeteg nehézséget, veszélyt és támadást élt túl. Egyesek úgy gondolták, hogy a Bitcoin ezek miatt el fog tűnni a süllyesztőben. A Bitcoin azonban bebizonyította, hogy nem is annyira törékeny, és minden egyes alkalommal erősebben tért vissza.

Ez Friedrich Nietzsche idézetére emlékeztet, amely szerint a nehézségekben való építkezés erősebbé tesz minket. Tehát mindaz, ami a Bitcoint a kezdetek óta nem ölte meg, csak megerősítette. Olyannyira, hogy ma már a Bitcoin olyan globális pénzügyi óriások számára is kötelezővé válnak, mint a BlackRock és a Fidelity, amik saját Bitcoin ETF-et akarnak indítani.

“Néha az emberek nem akarják meghallani az igazságot, mert nem akarják, hogy az illúzióik eltűnjenek.”

Ez a Friedrich Nietzschétől származó idézet is annyira találó, hiszen mennyi ember van a világon, akik nem hajlandók megérteni a Bitcoint. Ezek az emberek ellenzik a Bitcoint anélkül, hogy tanulmányoznák a lényegét. Ennek pedig egy nyilvánvaló oka van: a Bitcoin nem hasonlít semmihez, amit ismernek, és megkérdőjelez mindent, amit az oktatási rendszer tanít nekünk.

Ezért olyan nehéz felébredni a közvélemény számára, és megérteni a Bitcoin eszméjét. Senki sem akarja beismerni, hogy a Bitcoinnal minden illúzió darabokra törik. Az az illúzió, hogy a jelenlegi monetáris és pénzügyi rendszer segíthet teljes életet élni.

Ez azonban lehetetlen. De ahhoz, hogy ezt felismerd, túl kell lépned a törött illúziókon, hogy felfedezd a kényelmetlen igazságot, amely lehetővé teszi számodra, hogy megértsd a Bitcoin-forradalom felszabadító erejét.

“Az igazság hajlamos arra, hogy a legnagyobb bölcsességét az egyszerűség álarcában mutassa meg.”

Amikor a Bitcoinról beszélünk, tartsuk meg a fogalmakat az egyszerűség szintjén, és térjünk vissza a miértekre, valamint ennek az egyedülálló monetáris forradalomnak a céljaira. A Bitcoin arról szól, hogy visszaadja neked a hatalmat a pénzed felett, megszabadítva téged a haszontalan közvetítőktől, mint a bankok és más pénzügyi paraziták.

“A szabad ember egy harcos.”

A Bitcoin segít neked szabaddá válni. A Bitcoin a szabadság szinonimája. Ha elég régóta követed a Bitcoin világát, akkor valószínűleg te is egy szabadelvű harcos vagy. Valaki, aki minden retorzióval szemben megvédi a véleményét és a meggyőződését annak érdekében, hogy szabad ember maradjon.

“Egyetlen hatalom sem tudja fenntartani magát, ha csak képmutatók képviselik.”

Ez az utolsó Nietzsche-idézet reményt ad a Bitcoin forradalom jövőjét illetően. Amikor az uralkodó monetáris és pénzügyi rendszeren belüli képmutatókról beszélünk, sokaknak egy nagyon hosszú lista áll össze a fejében. A kormányoktól a központi bankárokig, a közgazdászoktól a médiáig, azt hiszem, mindannyian ismerjük a kedvenc képmutatóinkat, akik mindenáron meg akarják védeni ezt a hibás és rothadó rendszert.

Szerencsére a végén mindig kiderül az igazság. A Bitcoin egyedülálló módon reagál a jelenlegi rendszer hibáira, és a jelenlegi rendszer képmutatása végül a rendszer bukását fogja okozni.