A Toyota is felszáll a blokklánc vonatra, kutatóközpontot jelentett be
11 hónapos készülődés után a Toyota hivatalosan is bejelentette blokklánc kutatóközpontját. Elsősorban az autógyártás blockchainesítésére koncentrálnának.
A Toyota a testvérvállalat Toyota Financial Service Corporation-nel közösen indította a Blockchain Lab-ját még 2019. áprilisában. Állításuk szerint 11 hónapig kutatták a technológia bevethetőségét a Toyota Group különböző részlegeiben és csak ez után álltak a nyilvánosság elé. Közleményükben elismerik, hogy a technológia nyitottságot és transzparenciát épít, mialatt magas fokú biztonságot és védelmet kínál a felhasználóknak.
A kezdeményezés keretében további potenciális felhasználási területeit kutatják az elosztott főkönyvi technológiáknak a logisztika és mobilitás területén, mellette nyitnak a partner együttműködésekre.
Kapcsolódó:
- Mercedes anyavállalata autókba építhető hidegtárcát fejleszt
- A VW is elkezdi alkalmazni az IBM blokkláncát
- A Continental új blokklánc alkalmazásával pluszbevételhez juttatja az autósokat
Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!
MI A TEENDŐD?- Regelj a Bitpandára
- Hitelesítsd a fiókod
- Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
- Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
- Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
