Újabb öt blokklánc támogatja majd rövidesen az USDC stabilcoint

A világ második legnagyobb stabilcoinja mögött álló cég, a Circle szerdán bejelentette, hogy hamarosan az USDC öt további blokkláncon lesz majd elérhető. 2023 elején az USDC már kompatibilis lesz az Arbitrum, Cosmos, NEAR, Optimism és Polkadot láncokkal.  Ezt jelentette be a Circle termékekért felelős vezetője, Nikhil Chandhok.

A két vezető stabilcoin szerepe stabilabb, mint valaha

A stabilcoinok olyan kriptovaluták, amelyek értéke egy hivatalos fiat pénz értékéhez van kötve. Többnyire az amerikai dolláréhoz, ahogy az USDC esetén is. Az esetek többségében egy az egyben fedezve vannak valódi devizákkal. Így olyan kriptovalutáknak számítanak, amelyek nincsenek kitéve a kriptopiac volatilitásának. Pontosan ezért is annyira népszerűek a kockázatkerülő befektetők és pénzügyi intézmények körében. A tervek szerint egyébként a fentebb felsorolt öt blokkláncból csak a Cosmosra való integráció fog átcsúszni 2023-ra, a többiek esetében már az év végén működni fog az USDC. A bejelentés azt is jelenti, hogy hamarosan az USDC már 14 blokklánccal lesz kompatibilis. Eddig is az volt az Ethereum, Solana vagy éppen Avalanche láncokkal.

A Converge22 nevet viselő konferencián a Circle azt is bejelentette élő közönség előtt, hogy elindítják a Cross Chain Transfer Protocolt. Ez elvileg megkönnyíti majd az USDC tranzakciók lebonyolítását a blokkláncok között. Segíteni fog például tárcák létrehozásában, appok fejlesztésében és pénzügyi szolgáltatások nyújtásában. Mert azt a Circle is elismerte, hogy a jelenlegi mechanizmusok a blokkláncok közötti USDC tranzakciók vonatkozásában eléggé “rossz felhasználói élménnyel bírnak”. A Cross Chain Transfer Protocol először az év végefelé indulhat majd el az Ethereum és az Avalanche láncain, a többi blokkláncon pedig majd 2023-ban.

A verseny tehát tovább folytatódik, hiszen a Circle USDC stabilcoinjánál csak a Tether USDT-je nagyobb, amely jelenleg 13 blokkláncon érhető el. Ami viszont kifejezetten pozitív és csak növelte az USDC és USDT fontosságát, az a tény, hogy a Terra májusi összeomlása nem viselte meg a két vezető stabilcoint. Főleg azért nem, mert az UST mögött valójában nem volt USD fedezet. Egy hibás algoritmus igyekezett fenntartani a dollárhoz való kötését.