Új coinok jöhetnek a Coinbase-re, de van egy kis bökkenő

Visszatért a Coinbase listázási folyamata. Mostantól új blogon frissítik, melyek azok a potenciális érmék, amik hamarosan megjelenhetnek a Coinbase kereskedésében. A listára azonban felkerült jó pár megkérdőjelezhető érme is.

Mostantól az átláthatóság növelése iránti szándékkal a Coinbase egy blogbejegyzést fog használni a 2022. második negyedévében (2022. április 1. és 2022. június 30. között) megfontolásra kerülő eszközök bejelentésére. A teljes lista 45 ERC 20 tokent és további 5 tokent tartalmaz a Solana hálózatáról.

A kriptotőzsdei forgalom a hivatalos bejelentéséig nem támogatott a Coinbase platformján, így egyelőre ezekkel nem lehet sem feltölteni a Coinbase számlákat, sem pedig kereskedni. Sőt, az is lehet, hogy sok ezek közül sosem kerül fel a Coinbase listázott eszközei közé. Akkor miért fontos a megfontolásra kerülő eszközök listázása?

A Coinbase kereskedési platform a világ egyik legnagyobb kriptopénz tőzsdéje, tavaly óta a hagyományos tőzsdén is forog a cég papírja. Azonban évek óta probléma a bennfentes kereskedés vádja a cég alkalmazottjaival kapcsolatban. Éppen ezért maximális transzparenciára és átláthatóságra törekednek az új érmék bevezetésekor. Köztudott ugyanis, hogy ha egy altcoin felkerül a Coinbasere, már a listázás hírére is jelentősen megemelkedik az árfolyama, mert nagyobb piac válik elérhetővé az érme számára a Coinbase több milliós felhasználói bázisának köszönhetően.

Shitcoinok a Coinbase-en?

A jelenlegi listával kapcsolatosan azonban van egy kis probléma. A Twitteren hívták fel a figyelemet rá, hogy a Coinbase egykor oly szigorú listázási mechanizmusába porszem kerülhetett. Felkerült ugyanis több halott érme is a listázandó eszközök közé:

  • A Big Data Protocol, amely gyakorlatilag teljesen halott volt a blogbejegyzés közzététele előtt, 132%-ot emelkedett a hír hatására. Igy az érme piaci kapitalizációja már elérte a szédületes 3,3 millió dollárt (irónia). Tehát, amikor a Coinbase a listázást fontolgatta, csak 1,5 millió dolláros piaci kapitalizációja volt, ami egy átlagos ház ára San Franciscoban. Ennyit ért az összes érme együtt!
  • A Polkamon leginkább arról ismert, amikor a korai támogatók az első héten dobták az érmét, amint kereskedni lehetett vele, villámgyorsan 95%-ot vesztett az értékéből. Hamarosan ez is elérhető lehet a Coinbase-en!
  • És a StudentCoin. Egy remek 2017-es ICO stílusú név. Mit csinálnak? Új alapra helyezték a kínálatot, ami következtében 80%-ot esett az árfolyam, ahonnan sosem tért vissza. Senki sem tudja, mi lett velük, kivéve a Coinbase listák csapatát!

„Nagyon örülünk, hogy a Coinbase továbbra is a decentralizáció elkötelezettje és úttörő szerepet tölt be a bizalmatlan technológia folyamatos elfogadásában azáltal, hogy halott shitcoinokat listáz több, mint egy évvel a haláluk után ?? Büszkék vagyunk rá, hogy egy ilyan innovatív és agilis iparágban dolgozhatunk együtt ?” – írja Cobie a Twitteren.

Forrás: Coinbase

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo