A bitcoin érinthetetlen, hiába a szabályozói nyomás

A bitcoin érinthetetlen, hiába az egyre nagyobb szabályozói nyomás, állítja az egyik vezető árupiaci stratéga.

Mike McGlone szerint a bitcoin érinthetetlen, mert decentralizáltabb, mint a kriptotér más kriptovalutái, például az ether. A bitcoin a kriptoszektorra nehezedő folyamatos szabályozási nyomás ellenére stabilan tartja magát, és aki nem rendelkezik némi kriptokitettséggel, az “komolyan buta”, jelentette ki a Bloomberg vezető árupiaci stratégája, Mike McGlone.

Egy április 3-i, Scott Melker kriptopodcasterrel folytatott beszélgetés során McGlone azzal érvelt, hogy más kriptovalutákkal ellentétben, mint például az ether, a bitcoint nem tudnák megölni a szabályozók, mert sokkal decentralizáltabb.

“Olyan megvetéssel vannak a szabályozókkal a kritókkal kapcsolatban, hogy visszaszorítják az egész területet, de az a legfontosabb, hogy a bitcoin kilóg”mondta McGlone.

“Ezzel nem lehet mit kezdeni, és nem lehet megölni, és ez egyszerűen példátlan; érinthetetlen.”

A kriptoszektort az Egyesült Államokban a közelmúltban komoly csapás érte, hiszen a hatóságok sorra szállnak rá a különböző kriptós cégekre és szolgáltatókra. Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet vádat emelt a Kraken kriptotőzsde ellen a stakelési szolgáltatásai miatt, majd beperelte a stabilcoin-kibocsátó Paxost a Binance USD miatt. Ezt követte a múlt héten a Binance kriptotőzsde ellen indított CFTC-per, de a jóból kijutott a Coinbase-nek is a SEC részéről.

McGlone kijelentette, hogy még mindig pozitívan tekint a BTC-re, de arra számít, hogy az árfolyama más eszközökkel együtt ismét csökken, ha recesszióba fordul a világgazdaság.

Még januárban figyelmeztetett arra, hogy a BTC nem biztos, hogy árfolyamemelkedést fog tapasztalni a kihívást jelentő makrogazdasági feltételek és a kamatemelések nyomása miatt.

McGlone szerint az OPEC április 2-i döntése a napi olajkitermelés csökkentéséről még valószínűbbé teszi a recessziót, ahogyan a Federal Reserve által az infláció visszaszorítása érdekében végrehajtott kamatemelések is.

“Ma reggel telefonon beszéltünk, és közgazdászunk, Anna Wong azt mondta, hogy igen, a recesszió a harmadik negyedévben kezdődik” – mondta.

“Az OPEC segít ebben. A Fed szigorítása segít ebben. Tehát minden eszköz ára csökkeni fog. Ez a bitcoint is jelenti.”

McGlone véleménye szerint az viszont komoly butaságra vall, ha valakinek nincs pénze kriptóban.