Egy svájci bank felvette a kínálatába a Bitcoint, Ethereumot, Chainlinket és Polygont

A Bank Syz, egy svájci privátbank, amely tehetős ügyfelei számára kezel vagyont több mint 30 milliárd dollár értékben, elindította Syz Crypto néven a kriptoszolgáltatatási üzletágát. Ez egy új szolgáltatás, amely lehetővé teszi ügyfelei számára, hogy szabályozott banki környezetben kriptovalutákat tartsanak és kereskedjenek is vele.

“A digitális eszközökhöz kapcsolódó új megoldásunkkal konszolidált “egyablakos” hozzáférést tudunk kínálni az ügyfelek számára a pénzügyi eszközök széles skálájához. Ezzel hidat építünk a hagyományos és a decentralizált pénzügyek között” – mondta Valérie Noël, a Bank Syz kereskedési igazgatója. A Taurus, amely önmagát a bankok első számú platformjaként jellemzi, az eszközök letétkezelését végzi.

Elsőkörben a szolgáltatás négy kriptovalutával indult. Természetesen ott van Bitcoin és Ethereum, valamint érdekes módon a Chainlink és a Polygon tokeneket választották ki.

A Polygon az Ethereum egy melléklánca, amelynek az elfogadottsága jelentősen bővül majd, miután bevezetik a zk alapú Layer 2-es megoldást. A Chainlink orákulumokra épül, ami decentralizált adattovábbítást biztosít az okosszerződések számára, amely más adattípusok mellett a kriptovaluták ármozgását is biztosítja.

SYZ

“Ügyfeleinknek mostantól kényelmes hozzáférést kínálunk a digitális eszközök világához egy szabályozott letétkezelőn keresztül, erős védelemmel és felügyelettel a befektetőink számára” – mondta Charles-Henry Monchau, a Bank Syz CIO-ja. “A Syz Crypto azt is lehetővé teszi ügyfeleink számára, hogy a banki jelentésükben holisztikus képet kapjanak hagyományos és digitális eszközeikről.”

Egyre nagyobb teret hódítanak a kriptoszolgáltatások a mainstream pénzügyben is

A privátbankok 2018-ban kezdtek kriptoszolgáltatásokat kínálni ügyfeleiknek, Svájcban már több ilyen bank is nyújtja ezt a szolgáltatást. A világon az egyik első bank, amely hasonló szolgáltatást vezetett be a hétköznapi retail ügyfelek számára, Brazíliában található. Az Itau a múlt hónapban jelentette be, hogy kriptovaluta letétkezelést kínálnak, egymás mellett menedzselve a Bitcoint és a fiatvalutákat.

A legtöbb fintech cég is belépett már ebbe a szegmensbe, és ők is nyújtanak hasonló szolgáltatást egy ideje. Ott van a Robinhood az Egyesült Államokban és a Revolut az Egyesült Királyságban.
A Revolut megpróbál teljes értékű bankká válni, és ezáltal hiteleket is tud kínálni majd. Egyelőre azonban még csak egy fizikai betéti kártyájuk van, amelyet összekapcsolhatsz a kriptoeszközök egyenlegével, és így közvetlenül fizethetsz a kriptóiddal. Ők is egymás mellett egyenértékű eszközként mutatják a kriptót, a fiatot és a részvényeket. A hagyományos és az új digitális pénzügyi rendszer összeolvadása 2020-ban kezdődött, és most is folyamatban van még az új infrastruktúra elemek hozzáadása.