Bitcoinnal fizetett drogért a győri lakos, de lebukott

Sokan azt gondolják, hogy a bitcoin és a kriptopénzek teljes anonimitást tudnak nyújtani, pedig ez valójában nem így van. Ebbe a problémába ütközött az a győri fiatalember is, aki azt hitte, megúszhatja a darknetes ügyeit.

A rendőrség oldalán megjelent a hír, hogy a hét elején a készenléti rendőrség nyomozó irodája egy szervezett akció keretén belül lecsapott Győrben a 25 éves F. Alexre és társára. A nemzetközi nyomozás során kiderült, hogy a férfi november óta majdnem 20 alkalommal rendelt Németországból kábítószert. Ahhoz, hogy a személyazonossága ne derüljön ki egy internetes feketepiacon lépett kapcsolatba a beszállítóival és bitcoinnal fizetett a drogért. Elfogásakor, január 19-én este 700 gramm metamfetamint foglaltak le a gyanúsítottól, aminek feketepiaci ára több millió forint. A korábbi sikeres rendeléseikor pedig még ennél is több kábítószert vásárolt F. Alex, amiért szintúgy bitcoinban fizetett.

Még elfogása után is érkezett drogcsomag, a belföldi és külföldi futárszolgálatok segítségével a nyomozók azonban már könnyen beazonosították a megrendelőket.

Hiába használt bitcoint az elkövető, valójában az nem nyújt 100%-os anonimitást egy tranzakció során, a bitcoin nem anonim. Ha váltóknál hagyományos pénzre váltjuk a bitcoinjainkat, ma már szinte minden esetben kötelező a személyazonosítás. Ha pedig bűncselekménybe keveredik valaki, ne ringassa magát illúziókba, hogy majd egy váltó nem adja ki az adatait a rendőrségnek. Ezek a kereskedési platformok szabályozott vállalkozások, amik semmilyen esetben sem tartják vissza az adatokat, amennyiben valóban felmerül és beigazolódik a bűncselekmény, ami miatt az adatokat kikéri a hatóság.

Kapcsolódó:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük