A bitcoin jelenti a megoldást az USA 36 billió dolláros államadósságára?

Michael Saylor február 26-án az X-en jelentette be, hogy a március 11-ei Bitcoin for America előadásán egy elméleti stratégiát fog felvázolni a jelenleg 36 billió dolláros amerikai államadósság kifizetésére – természetesen bitcoin segítségével.

Bár Michael Saylor csak március 11-én fogja megosztani velünk a stratégiáját, vázoljuk fel, hogy elméletben hogyan is lehetne bitcoinnal BTC Price BTC Price rendezni az USA óriási államadósságát.

Az USA-nak a teljes bitcoin-kínálat egyharmadával kellene rendelkeznie?

Először is, az amerikai kincstárnak valószínűleg át kellene váltania a tartalékainak egy részét bitcoinra. Ez minden bizonnyal magában foglalná a hagyományos eszközökből, például az aranyból vagy a devizatartalékokból történő átcsoportosítást. A törvényhozók egy szövetségi bitcoin bányászati kezdeményezést is törvénybe iktathatnának, kihasználva az ország energiaforrásait a BTC-bevételek generálására. Egy ilyen befektetés értéke a bitcoin árfolyamának emelkedésével arányosan növekedne. Érdemes megjegyezni, hogy egyes becslések szerint a globális hashráta mintegy 30-40%-áért az Egyesült Államok felel.

Ezt követően az amerikai kormány feltehetően hosszú távon tartaná ezeket a bitcoin-tartalékokat, tükrözve a Strategy vállalati stratégiáját. Ezzel csak az a probléma, hogy nem lehet előre megjósolni a bitcoin árfolyamát, és még ha egy jelenleg elrugaszkodottnak tűnő 5 millió dolláros árfolyamot veszünk is alapul, akkor is 7,2 millió BTC-re lenne szükség az államadósság kifizetéséhez. Ez azt jelenti, hogy az USA-nak birtokolnia kellene a bitcoin teljes kínálatának egyharmadát.

Romba dönthetné a dollárt a hiperbitcoinizáció

Tegyük fel azonban, hogy az USA bitcoin vásárlásai és bányászati tevékenysége lehetővé teszik, hogy több mint 7 millió BTC-s tartalékkal rendelkezzen. Ebben az esetben az állomány monetizálása érdekében a kincstár fokozatos eladásokat hajthat végre, hogy elkerülje a piaci destabilizációt. Az ország a bevételből közvetlenül a hitelezőknek fizetne, vagy visszavásárolná az államkincstár kötvényeit.

Alternatív megoldásként BTC-vel fedezett kötvényeket is ki lehetne kibocsátani, a jövőbeli bitcoin-nyereséget biztosítékként használva az adósság alacsonyabb kamatlábak melletti refinanszírozásához. Fontos azonban megjegyezni, hogy a sokak által várt hiperbitcoinizáció azzal a kockázattal jár, hogy a BTC destabilizálja a dollárt. Ez egy olyan tényező, amit a döntéshozóknak mindenképpen figyelembe kell venniük.

Bár még nem ismerjük Saylor javaslatát, és a stratégia egyelőre csak ötlet szinten létezik, a Strategy vezérigazgatójának március 11-ei előadása tovább erősíti a bitcoin pozícióját, mint potenciális állami tartalék. Az, hogy a törvényhozók kockáztatnák-e a nemzeti fizetőképességet egy decentralizált eszközzel, továbbra is megosztó kérdés marad.

Érdekelhet még: Az Európai Központi Bank tanácsadója szerint a Bitcoin nem rendelkezik gazdasági szükséglettel

Jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak. Részletes jogi információ

Regelj MOST a Bitpandára és 10 000 Ft üdvözlőjutalmat kapsz Bitcoinban!

MI A TEENDŐD?
  1. Regelj a Bitpandára
  2. Hitelesítsd a fiókod
  3. Váltsd be a promóciós kódot: JOINBITPANDAHU2
  4. Vásárolj legalább 35 000 forintért kriptót
  5. Az ajánlat 2026. június 19. 00:00 (CEST) és 2026. július 5. 23:59 (CEST) között újonnan regisztrálóknak szól!
KÉSZ és HODL!

Regisztrálok

Értékelés

logo