A Wyckoff-módszer szerint túl vagyunk a nehezén

A Wyckoff-módszer felhalmozási mutatója azt sugallja, hogy a Bitcoin ára már túl van a mélyponton.

Néhány kivételtől eltekintve a kriptovaluta piac ott zárta a hetet, ahol a múlt héten kezdte. A teljes kapitalizáció közel 900 milliárd dolláron áll.

A Bitcoin árfolyama a piac többi részével együtt a hét folyamán néhány alkalommal süllyedésnek indult. A bikák azonban eddig minden alkalommal sikeresen visszaszerezték ezeket a legfontosabb támasz szinteket. Így végülis 1%-os növekedést tudott produkálni a BTC árfolyama az elmúlt hét nap során.

A legtöbb nagy kriptovaluta nagyjából hasonló mozgást írt le. Egyedül talán a DOGE és az XRP árfolyama produkált nagyobb eséseket. Másrészt az Uniswap UNI és az Avalanche AVAX ára 6%-kal, illetve 5%-kal emelkedett. Mindenesetre a Bitcoin dominancia mutatója 37%-on maradt, ami azt mutatja, hogy nincs komoly egyensúlyhiány a piacon a BTC és az altcoinok között.

A hét legfontosabb kriptovaluta hírei egy helyen

A PayPal Luxemburgban is bevezeti kriptovaluta szolgáltatásait. A szolgáltatás beizzítását követően a felhasználók képesek lesznek a bitcoin, az ether, a litecoin és a bitcoin cash eladására, vásárlására és tárolására is akár csupán 1 euró értékben is. Nagyjából fél évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a fizetési szolgáltató Európa felé is nyisson az Egyesült Államok után.

Egy svájci bank felvette a kínálatába a kriptopénzeket. Bitcoint, Ethereumot, Chainlinket és Polygont is lehet már befektetésként elhelyezni a Bank Syz fiókjainál. Céljuk, hogy hidat építsenek a hagyományos és a decentralizált pénzügyek között az egyablakos ügyintézésnek köszönhetően.

A Celsius csődeljárása követező szakaszához ért. A kriptohitelező platform nyári csődvédelme után most a bíró 44 millió dollárnyi kriptó visszafizetését rendelte el a felhasználók számára. Azonban nem örülhet mindenki, a visszafizetés csak azokat érinti, akiknek kizárólag letéti számlákon volt pénze.

A hardvertárca-szolgáltató Ledger egy olyan új eszközt dob piacra, amely reményei szerint elősegítheti a hardvertárcák tömeges elterjedését. Stax névre keresztelt készüléket az iPod feltalálója, Tony Fadell tervezte, és egy olyan e-Ink érintőképernyővel rendelkezik, amely lehetővé teszi a felhasználók számára az NFT-k megjelenítését is.

Wyckoff-módszer azt sugallja, túl vagyunk a mélyponton

A tipikus Wyckoff-séma szerkezete éles fel és le irányuló ármozgások sorozatából áll. A trendet pedig jól követi az adott eszköz felhalmozása és szétoszlása. Az alakzat gyakran egy adott eszköz hosszú távú csökkenése vagy növekedése után következik be. Az egyik felső része a kiválasztott időszak során a csúcsot, az alsó része pedig az időszak során elért minimumot mutatja. Amint elérte a csúcsot és az alját az árfolyam, az alakzat szerint a trend megfordul, és így a csökkenés/növekedés felgyorsul.

Ezt a hagyományos piacokról ismert alakzatot már használták a kriptovaluta bikapiac 2021-es csúcsának helyes azonosítására. Egyes elemzők szerint pedig most jól mutatja a jelenlegi piac alját.

Wyckoff-módszer azt sugalla, túl vagyunk a mélyponton

Ha a Wyckoff-felhalmozás alapmintája szerint zajlik a jelenlegi árfolyam akció, a Bitcoin nem eshet a novemberi mélypont alá, 15 500 dollár alá. Ráadásul a közeljövőben a legnagyobb kriptovalutának vissza kell szereznie a 18 000 dolláros támaszt is, majd 22 500 dollár felé kell elmozdulnia, hogy az alakzat be tudjon teljesedni.

A Bitcoin Wyckoff-módszer szerint felhalmozási szakaszban van

Ezen összehasonlítás szerint a Bitcoin már is túljutott a Wyckoff-felhalmozás első négy fázisán, és a 18 000 dolláros területen lokális eladási csúcsot ért el. Jelenleg az ötödik fázisnál jár az árfolyam. Ez egyben a felhalmozódás legalacsonyabb pontja, innen lőhet ki felfelé az árfolyam.

Ha ez valóban így van, akkor a BTC árának már nem szabad a november 21-én tapasztalt mélypont alá süllyednie. Ráadásul gyorsan vissza kell nyernie a következő ellenállást, és meg kell erősítenie támogatásként. Megállapíthatjuk azt is, hogy az aktuális fázis csak egy álkitörés volt, és ezzel együtt az árnak sikerült visszaállnia a felhalmozási tartományba.

A továbbiakban a BTC árának meg kell kísérelnie a 22 500 dolláros terület visszaszerzését. Ezt a szintet korábban júliusban érte el, majd szeptember közepén újra tesztelte a Bitcoin. Végül a Wyckoff-módszer felhalmozási szakaszának végső megerősítése a 26 000 dollár közelébe való visszatesztelés lenne. Ez az a szint, ahol májusban pihent meg legutoljára a bitcoin árfolyama.

Másrészről a Bitcoin csökkenése a jelenlegi lokális mélypont alá, azaz 15500 dollár alá csökkenése a Wyckoff-módszer ezen verziójának elutasítását jelenti. Hasonlóképpen, ha a BTC ára túl hosszú ideig tartózkodik a 18 000 dolláros szint alatt, az szintén érvényteleníti az alakzatot.

A makroadatok azonban keresztülhúzhatják a technikai képet.

Ismét együtt mozog a kriptopénz piac a részvényekkel

A legnagyobb digitális eszközök túlnyomó többsége emelkedett az elmúlt napokban, szorosan követve az amerikai részvényeket.

A Wall Street-i kereskedők elégedettek voltak az adatokkal, amelyek szerint a munkanélküli segélyt kérelmező amerikaiak száma nőtt a múlt héten, a munkanélküliségi ráta pedig 10 havi csúcsot ért el az év végén.

A közgazdászok szerint az alacsony munkanélküliség azt jelentheti, hogy az emberek többet költenek, ami az árak növekedéséhez vezethet. A munkanélküliség növekedésével azonban kevésbé valószínű, hogy az árak emelkednek – egyszóval az infláció csökkenni fog. Ennek örült most mindenki.

A Bitcoin ismét 17 000 dollár fölé emelkedett ahogy az amerikai részvény kereskedők a Munkaügyi Minisztérium jelentésére reagáltak.

Az S&P 500 0,75%-os pluszban 3963,51 ponton zárt – ezzel véget ért a legnagyobb veszteségsorozata október óta. De a Dow Jones Industrial Average is 0,55%-kal erősödött, és a  Nasdaq Composite is 1,13%-ot ugrott.

Aztán pénteken a piac már kevésbé jól reagált az amerikai termelői árindex (PPI) adataira. Annak ellenére, hogy a várakozásokat felülmúlták, még mindig túllépik az előző havi értéket.

Az izgalmak azonban majd csak a jövő héten érkeznek. A jövő heti CPI vagyis az amerikai inflációs adat a várva várt mutató a héten. Ha folytatódik a csökkenő tendencia, a piacok még erősebb meggyőződést kaphatnak az új évet köszöntő alacsonyabb inflációval kapcsolatban. A Federal Reserve Szövetségi Nyíltpiaci Bizottságának (FOMC) egy nappal későbbi ülése, ahol a döntéshozók a kamatemelésekről döntenek, pedig további olajat önthet majd a tűzre.

Az elemzők elismerték, hogy ha az inflációs mutató csalódást okozna, az potenciálisan érvénytelenné tenné a részvények eddigi raliját. Így a keddi CPI ismét a valaha volt legfontosabb inflációs mutató lesz. Mivel a kriptopénz piac az FTX összeomlása után ismét visszatalált a részvénypiaccal közös korrelációhoz, így a makropiaci fejlemények egyelőre közveltenül is kihatnak a bitcoin és a kriptopénzek árfolyamára.

Az izgalmak azonban majd csak a jövő héten érkeznek. A jövő heti CPI vagyis az amerikai inflációs adat a várva várt mutató a héten.

Altcoin hírek

Az interneten olyan hírek keringenek, hogy Elon Musk hamarosan bevezetheti vállalata saját érméjét, a Twitter Coin-t, ennek alapja egy feltételezett kódrészlet, ami véletlenül kiszivárgott.

Lehetséges, hogy a jövőben Musk hátat fog fordítani mindenki kedvenc kutyás érméjének, a Dogecoinnak?

Míg sokan arra spekulálnak, hogy a Twitter fizetési rendszere áttérhet a Dogecoinra, ami az egekbe röpítheti a DOGE árfolyamát, a saját Twitter érme bevezetése pont ellentétes hatást válthat ki az árfolyamból. Így érdemes folyamatosan nyomonkövetni Musk ámokfutását a Twitter fejlesztése kapcsán, ami újabbnál újabb meglepetéseket tartogat.


A BitcoinBázis újabb közösségi média platformon érhető el, csatlakozzatok hozzánk a Discordon!