Az Európai Űrügynökség a műholdas adatok blokkláncosítását támogatja

Az Európai Űrügynökség (ESA) egyik frissen támogatott startup projektje a blokklánc technológia alkalmazását ösztönzi a bányászat területén.

Az ESA korábban is támogatott blokklánc technológiai alkalmazásokat és ezúttal egy skót startup esetében teszi, ami a bányászati szektor jobb átláthatóságán dolgozik. A Hypervine célja, hogy javítsa az adattranszparenciát a szektorban műholdas adatok blokkláncosításával.

A projekttel elméletben megelőzhetőek lehetnének a tévedések, illetve a potenciálisan halálos áldozatokkal járó katasztrófák, írja az OilandGas.com. Ezt a bányászati adatok egységes és megváltoztatatlan blokklánc alapú adatbázisával valósítanák meg, ami a Hypervine technológiáját használja, ami lehetővé teszi a bányászatban dolgozóknak hogy egyszerűen és módosíthatatlanul tudjanak adatot rögzíteni egy főkönyvön.

Konkrétan a műholdas adatokat rögzítenék egy elosztott blokkláncon megbízható, egységes és koordinált adatbázist biztosítva a bányászcégek számára. Ezzel eliminálnák a fragmentációt az iparágban, a manuális keresztellenőrzési folyamatokat és időt, valamint pénzt spórolnának a cégek.

A cikk szerint az ESA támogatott projektnek a környezetre is pozitív hatása lesz, mivel az operációs hatékonyság hatására csökkenne a cégek károsanyag-kibocsátása is.

Beatrice Barresi, az ESA Space Solutions technikai vezetője szerint a műholdas adatok blokkláncosítása a bányászat területén jobb kereskedelmi feltételeket teremt a vállalatok számára:

“Alapvető célunk, hogy az iparágakat, mint például a kőfejtést biztonságosabbá, tisztábbá és elszámoltathatóbbá tegyük. Az olyan vállalatokkal való együttműködés, mint a Hypervine, lehetővé teszi számunkra, hogy elérjük ezeket a célokat, miközben javítsuk a szabványokat több iparágban egyszerre.”

Az Európai Űrügynökség már keresi a blokklánc technológia alkalmazhatóságát az űrkutatás terén. 2019 szeptemberben az ügynökség 60 000 euró támogatásban részesítette a SpaceChain blokklánc startupot, hogy egy kereskedelmi forgalomba hozható többaláírásos műhold tárcát fejlesszenek ki. Ezt megelőzően pedig az ESA kiadott egy fehér könyvet a blokklánc jövőbeni hasznosításáról a szatellites megfigyelés terén.

Kapcsolódó:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük