Bálnák miatt nem jött még el a bitcoin kapituláció

Ha feladta az utolsó kereskedő is, akkor jöhet csak el az igazi bitcoin kapituláció.

A hét legfontosabb kriptovaluta hírei egy helyen

A Cryptosat a SpaceX rakétájával alacsony Föld körüli pályára állította az első kripto-műholdat. Ezzel pedig megteremtette a blokklánc technológia űrbéli működésének és felhasználásának kezdetét. A műhold az első független kriptográfiai rendszer lesz, amely teljesen önállóan működik. A vállalat hozzátette, hogy az űrbeli kommunikáció rádiófrekvencián keresztül zajlik majd, így a rendszerek elérhetetlenek lesznek a hackerek számára.

Davos hemzsegett a kripto cégektől. A kripto iparág teljes mellszélességben képviseltette magát a héten Davosban, ahol a világ legnagyobb cégei gyűltek össze megvitatni a világgazdaság állapotát. A közelmúltban bekövetkezett piaci összeomlás ellenére a szektor erősnek mutatja magát. Azok, akik Davosban részt vettek a világgazdasági fórumon, minden bizonnyal elkötelezték magukat a pénzügyi szektor megreformálása mellett.

Még csak most jön a bitcoin kapituláció?

A Bitcoin (BTC) továbbra is jelentős árfolyam nyomás alatt áll, de még több bálnának kell elkezdenie az értékesítést, ahhoz, hogy valóban elérjük az esés legalját és ezzel megtörténjen a bitcoin kapituláció.

A széles körben elterjedt konszenzus szerint a BTC/USD a május 12-i, 23 800 dolláros pivot árfolyamánál volt mélyponton. Itt a Bitcoin legnagyobb tulajdonosai közül is néhányan a türelmetlenség jeleit mutatták már és eladásba kezdtek.

A CryptoQuant elemző platform adatai szerint azok az entitások, akiknek 1 millió dollárja vagy ennél több áll bitcoinban az úgynevezett „óriásbálnák”, növelték az érmék értékesítését. Mindeközben a kisebb bálnák – az 1 millió dollár alatti tárcákkal rendelkezők lassabban változtatták pozíciójukat. A január végi zuhanás után még látható volt a felhalmozás, mert az összes bálna növelte a készleteit. De április 21-től mostanáig az óriásbálnák már felhagytak a vásárlással, de a kisebbek és a lakossági befektetők még nem.

Ha a kisebb bálnák és a kiskereskedők is feladják, akkor fogjuk csak látni az abszolút mélypontot és akkor érkezik majd csak el a bitcoin kapituláció.

egyre kevesebb a bálna lassan jön a bitcoin kapituláció

A Glassnode elemző cégtől származó adatok eközben megerősítik, hogy egyre kevesebb a bálnának minősülő entitás a piacon.

A bitcoin makro környezete továbbra sem ad okot az optimizmusra

A kriptovaluta piacot május 26-án újabb eladási kör érte, mivel a Bitcoin ára 28 000 dollárra esett vissza.

A részvények ingadozása miatt a befektetők az amerikai dollárban kerestek menedéket, és május 13-án a DXY index az elmúlt 20 év legmagasabb szintjét érte el. A DXY az USD-t a főbb külföldi valuták kosarához viszonyítva méri, beleértve a brit fontot (GBP), az eurót (EUR) és a japán jent (JPY).

Ráadásul az Egyesült Államok ötéves kincstári hozama 2018 augusztusa óta nem volt ilyen magas szinten, május 9-én 3,1%-on forgott az amerikai állampapír, és jelezte, hogy a befektetők egyre nagyobb hozamot követelnek az infláció kompenzálására. Dióhéjban a makrogazdasági adatok egyenlőre egyértelműen a befektetők kockázatkerülő hangulatát tükrözik, és ez részben magyarázza a bitcoin visszaesését is.

Csúcson viszont a bitcoin dominancia

A Bitcoin Market Dominance (BTC.D) index, amely a BTC piaci kapitalizációját a kriptovaluta piac többi részéhez viszonyítva méri, mindeközben 47%-ra ugrott május 27-én, ami 2021 októbere óta a legmagasabb érték. A dominancia index a Bitcoin csökkenése ellenére duzzadt tovább. A piaci kapitalizáció az elmúlt hat hónapban a 2021 novemberi 1300 milliárd dollárról 2022 májusában közel 550 milliárd dollárra hervadt, ami arra utal, hogy a kereskedők egyre inkább az értékesítés mellett döntenek.

Csúcson viszont a bitcoin dominancia

Több oka is van annak, hogy a kereskedők kivonultak az altcoin piacról, hogy biztonságot keressenek a Bitcoin befektetésekben. Az Ethereum „Merge” narratívája lehűlni látszik, miközben a Terra (LUNA) piac összeomlása miatt is egyre inkább a biztonságra törekednek a befektetők egy alapvetően kockázatos eszközcsoporton belül. Összességében az altcoin piac, amely a nagy kapitalizációjú blokklánc projektektől a hypolt kriptoeszközökig mindent tartalmaz, közel 65%-ot esett hat hónappal azután, hogy fél éve még közel 1700 milliárd dollárt ért. Nem csoda, hogy az a maradék maréknyi befektető, aki még a piacon maradt, foggal körömmel küzd a megmaradt befektetésének értékmegőrzéséért.

Altcoin hírek

Luna sztori folytatása

A Terra 2.0 blokkláncot hivatalosan május 27-én indítják útjára, a korábbi LUNA tulajdonsok új LUNA tokeneket kapnak majd. A Terra összeomlása előtti és utáni tulajdonosok is kapnak majd az új tokenből. A LUNA tulajdonosok 65,5%-a szavazta meg a Terra 2.0 indulását. Az még nem világos, hogy az új LUNA-val hol lehet majd kereskedni. Az összeomlás után a legtöbb nagy tőzsde törölte az UST és a LUNA tokeneket a kínálatából. A Binance ugyanakkor bejelentette, hogy együttműködik a Terra csapatával a helyreállítási terven – annak ellenére, hogy több, mint 1,6 milliárd dollárt buktak a Luna miatt

Problémák az Ethereum hálózatán

7 blokkos reorganizációt szenvedett el az Ethereum beacon lánca. Az év hátralévő részében valamikor megtörténő Ethereum 2.0 átállás egyik létfontosságú eleme az Ethereum beacon lánc. Ilyen reorganizáció, vagy átrendeződés többféle okból történhet, például hálózati gondok miatt vagy éppen egy rosszindulatú támadás következtében.

Az Ether teljesítménye az elmúlt három hónapban nem volt barátságos az ETH tulajdonosok számára. Az április 3-a óta tartó 50%-os korrekció hatására az altcoin 2021 júliusa óta először tesztelte az 1800 dolláros támaszt.

2021 júliusa óta először tesztelte az 1800 dolláros támaszt

A héten történt reorganizáció pedig csak tovább fokozta a piaci pánikot. A Coinglass adatai szerint az Ether 11%-os árkorrekciójának fő áldozatai a tőkeáttételes long kereskedők voltak, akik 160 millió dolláros összesített pozíció likvidálást szenvedtek el a derivatív tőzsdéken.

 Coinglass adatai szerint az Ether 11%-os árkorrekciójának fő áldozatai a tőkeáttételes long kereskedők voltak

Az 1800 dollár alá zuhanás meglepte a bikákat, mert a május 27-i vételi opciók közül gyakorlatilag egy sem került ez alá az árszint alá.

A kérdés az, hogy fel tud-e pattanni innen az árfolyam és át tudja-e törni az 1940 dolláros szintet. Ha ez megtörténik, feltételezhető, hogy folytatódik az emelkedés a 2000 dollár fölé. Ha nem, akkor viszont új mélypontok várnak még az etherre, ahogy az árfolyam elhagyja a felfelé hajló ék alakzatot.

A kérdés az, hogy fel tud-e pattanni innen az árfolyam és át tudja-e törni az 1940 dolláros szintet

Solana a Brave böngészőben

A Brave webböngésző, ami kiemelt figyelmet fordít a személyes adatok és a privát adatok védelmének, folytatja a Web3 felé való nyomulását. A legújabb verziójú asztali webböngésző release már támogatja a Solana blokkláncot és annak SOL és SPL tokenjeit.


Szombaton újra jelentkezik a BitcoinBázis podcastja, a Bitcoin Kebab. A Bitcoin Kebab célja, hogy olyan aktualitásokról beszéljünk, amik rányomják a bélyegüket a mindennapjainkra, legyen az a kriptovaluták, a decentralizáció, a blokklánc technológia, a digitális forradalom vagy éppen a mesterséges intelligencia témaköre.

Az adás eheti vendége Mogyorósi Attila, a Coincash társalapítója és vezérigazgatója. Az adásban szóba kerülnek a kriptós adományok, amelyekre nagy hangsúlyt fektet a Coincash és Attila mesél arról, hogy mennyire megváltozott a magyar kriptoközösség összetétele, és milyen volt több mint 5 évvel ezelőtt kriptós céget alapítani Magyarországon.